Menu

Sportinės aprangos laikai arba gobtuvų prieglobstis

Tą pačią dieną, kai buvo paskelbtas karantinas dėl COVID-19, laisvalaikio apranga tapo viso pasaulio uniforma. Ir nors mados skeptikai pareiškė, kad mados nebereikia, tendencijos pasikeitė ir prisitaikė prie šių dienų aktualijų lyg spragtelėjus pirštais. Youtube siūlo nesuskaičiuojamus video apie tai, kaip gerai atrodyti namuose, ką vertėtų rinktis video konferencijai ir kaip paprastą laisvalaikio aprangą paversti stilingais deriniais, įkvepiančiais darbui iš namų ir geresnei motyvacijai. Taigi kas naujo laisvalaikio rūbų tendencijose?

Nors laisvalaikio apranga dažnai apibūdinama kaip unisex, šį pavasarį ji gana išraiškingai vėl tapo skirstoma į moterišką ir vyrišką spalvų ir modelių prasme. Laisvalaikio aprangos skiltys greitosios mados guru – didžiausios pasaulio mados kompanijos Inditex parduotuvių tinklų Zara, Massimmo Dutti, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear ir kt. – kasmet vis gausesnės. Maždaug prieš penkerius metus, kai garsūs mados diktatoriai pradėjo bendradarbiauti su sportinių rūbų ženklais ir patys kurti bliuzonus su savo mados namų logotipais, buvo nutrinta riba tarp sportinės ir laisvalaikio aprangos.

Nors bliuzonai su Gucci, Balmain, Versace logotipais panašu, kad turės savo auditoriją dar labai ilgai, fashionistos žengia toliau. Šiuo metu labai mėgstami bliuzonai su nuoroda į garsius prekės ženklus (deja, kaip visada greta jų atsiranda ir daug nevykusių kopijų), mados žurnalus (visoms norisi Vogue) ir ,žinoma, užrašai bei paveikslėliai. Animacinių filmukų herojai ant bliuzonų – anokia naujiena, bet jų rasite kiekvienoje greitosios mados kolekcijoje, o už autorines teises „Disney“ dar ir sumokėsite dvigubai. Užrašas ant bliuzono gali atskleisti tvarios mados palaikymą (specialias kolekcijas kuria vis daugiau garsių daugumai prieinamų ženklų nuo H&M iki Nike), parodyti meilę pirmam rytinės kavos puodeliui ar simpatijas madai stilingų moterų nuotraukomis ant bliuzonų. Minėti užrašai dažnai aiškiai orientuoti į tam tikrą požiūrį, gyvenimo būdą turinčius pirkėjus. Ir gana aiškiai dalijami į skirtus vyrams ir moterims.

Šio pavasario Zaros kolekcijoje moterims apstu bliuzonų su pūstomis rankovėmis, volanais ir įdomiomis formomis, kurios grįžta kaip itin rafinuotų rūbų prisiminimas (XIX a. pr. Prancūzijoje išpopuliarėjusių ilgų pūstų rankovių, gausių volanų ir prašmatnių kirpimų). Taip pat moteriški laisvalaikio rūbai šį pavasarį aiškiai išsiskiria pastelinėmis spalvomis, bet itin madingi tie dye (batikos elementai) raštai dominuoja tiek moteriškose, tiek vyriškose kolekcijose.

Aiškiausias skirtumas tarp vyriškų ir moteriškų kolekcijų – trumpinti (cropped) džemperiai , sugrįžę iš 90ųjų. Iš esmės tai tie patys bliuzonai, tik gerokai sutrumpėję ir atidengiantys pilvą, dažniausiai dėvimi kartu su priderintomis sportinėmis kelnėmis. Kadangi kirpimas tokiam džemperiui suteikia charakterio, dažniausiai tokie bliuzonai vienspalviai ar vėlgi su batikos elementais. Jie absoliuti priešprieša oversized bliuzonams, kurie ilgą laiką slėpė moteriškos figūros linijas. 

 5 patarimai kaip laisvalaikio aprangą paversti stilingesne:

  • Viena spalva viršutinei ir apatinei laisvalaikio kostiumo dalims. Vienspalvis derinys, net jei ir nebuvo įsigytas kaip vientisas derinys, atrodo tvarkingiau ir akimirksniu suteikia elegantiškumo laisvalaikio aprangai.
  • Linijų paryškinimas: viršutinės dalies priekį (jei norisi įdomesnio sprendimo, tada vieną pusę)  sukišti į kelnes ir taip minimaliai atskleisti kūno formas. Jei tai nėra tikslingas plataus ilgo bliuzono ir tamprių derinys, visais kitais atvejais laisvalaikio rūbai dėvimi netvarkingi, tampa tiesiog beformiais, darkančiais bet kokį siluetą.  
  • Siaurėjančios kelnės: nors dabar madingos ir tiesios sportinio tipo kelnės, elegantiškesnį įvaizdį lengviau pavyks išgauti su į apačią siaurėjančiomis ir guma užsibaigiančiomis kelnėmis.
  • Kontrastai: oversized bliuzonai puikiai tinka į porą su siaurais džinsais ar tamprėmis, o plačios sportinės kelnės su trumpintu ar siauresniu džemperiu.
  • Klasikos ir gatvės stiliaus draugystė: jokia naujiena derinti klasikinį ilgą paltą su sportiniais bateliais, o po juo vilkėti bliuzoną su gobtuvu. Labai paprasta ir patogu, tik nereikėtų perspausti su spalvomis ir rinktis neutralias.

Panašu, kad nors karantinas jau atnešė milžiniškus nuostolius mados pasauliui, mada kaip visuomenės fenomenas, po karantino gatvėse pasirodys dar aukščiau iškelta galva. Tiek JAV, tiek Europos šalyse, stilistai tapo vieni aktyviausiai dirbančių menininkų. Virtualios stilistų konsultacijos ir spintos apžvalgos, fashionisčių iššūkiai (kas nematė nors kelių pagalvės suknelių variantų?) ir amerikietiško Vogue redaktorės Anos Wintour  nuotraukos su laisvalaikio apranga (ir be aukštakulnių, ko pasaulis iki šiol nebuvo regėjęs) įrodė, kad mada turi ir kitą, iki šiol kiek nustumtą į antrą planą, užduotį – įkvėpti.

0 Komentarai

Palikite komentarą

Jūsų el. paštas nebus viešinamas.

Tavo Šaltinis