Menu

Kojinių karai arba kodėl mada nėra blogis

Nuotr. Dimitri Houtteman

Turbūt nėra Lietuvoje aiškesnio ženklo, kad mada ir stilius po truputį tampa įdomūs ir vyrams, kaip jų kojinės. Aš, 86-ųjų, Černobylio kartos vaikas, savo akimis mačiau, kaip viskas keitėsi. Nuo baltų kojinių sportui ir juodų išėjimui į miestą visais mano mokyklos ir studijų laikais iki kojinių su Simpsonais, kalėdiniais elniais ir visais įmanomais citrusinių ir ne tik vaisių gabalėliais. Kas slypi už kiekvienos kojinių poros? Patikėk, kojinės apie Tave dažnai pasako daugiau nei gyvenimo aprašymas pagal šabloną.

Kojinės su flamingais arba Tavo horizontai

Lietuvoje vasaros būna ekstremalios. Arba lyja tiek, kad kai susivoki, kad išgyveni vasaros mėnesius, jie būna pasibaigę, arba karščiai tokie, kad visi žiopčioja kaip karpiai Maximoje ir laukia, kada Šulija nuramins gaivesnėmis prognozėmis. Ir krepšinis Lietuvoje ekstremalus: arba mes turim herojus, arba absoliučiai blogos formos žaidėjus, kurie žaidžia blogiau nei Tu paskutiniais gimnazijos metais. Apskritai Lietuvoje labai dažnai yra arba juoda, arba balta. Arba kojinės su flamingais startupo susirinkimuose, arba vien juodos po savivaldybės stalais. Dar yra daug kojinių su burbulais, geometriniais raštais, Vyčiu ir dryželiais po visų tarptautinių kompanijų stalais, kur leidžiama dirbti iš namų, o ofise galima turėti savo šlepetes, bet nepamirškim ir daugybės juodų ir pilkų kojinių, kurios gyvena mažuose miestuose. Tavo kojinės, išskyrus tuos atvejus, kai Tavo aprangą lemia protokolas, pasakoja, kiek pasaulio esi matęs.

Žvejo kojinės ir Tavo laisvalaikis

Yra dviejų rūšių žvejo kojinės: tos, kurias galima rasti šalia rimtų meškerių ir tos, kurios kabo visuose Rimi su užrašu „tikro žvejo kojinės“ ir iš esmė su žvejyba nieko bendro neturi. Pirmosios skirtos tikram žvejui, saugo nuo šalčio ir niekas jų neperka dėl to, kaip jos atrodo. Antrosios skirtos tiems, kurie savaitgaliais namuose nebūna tiek pat, kiek pirmieji, tik neaišku, kiek iš tikrųjų juos domina žvejyba, ir „tikras žvejo kojines“ jie taip pat mielai pritaiko ir namuose, gurkšnodami alų. Net Tavo kojinės pasakoja apie Tavo laisvalaikį, pomėgius ir išsilavinimą.

Geriausio vyro kojinės ir kodėl labai blogai, jei Tau kojines perka tik mama arba žmona

Dar yra kojinės su „labai linksmais“ užrašais: „mylimiausias vyras“, „užimtas“, „nerealiai fainas“… Visiškai suprantu, kad pats tokių kojinių niekad neišsirinktum ir akivaizdu, kad gavai jas per Valentiną ar vestuvių metines. Jos erzina, bet kartais jas užsidedi, dažniausiai namuose, nes nenori skandalo. Dar turi kojines, su rimtais pašiltinimais, tokias storas frotines, kad netelpa į nė vienus laisvus sportbačius ir tokias, kurios griaužia, nes yra šimtaprocentinės vilnos. Šitas dovanojo mama. Aišku, niekam garsiai šito nepasakysi, aišku, kad vėl suerzino, kai mama pasakė, kad turbūt nuo praeito karto, kai ji nupirko šešias poras su akcija, jau visos susinešiojo (ir tikrai, susinešiojo). Kita vertus, giliai viduje, Tau visiškai neįdomu, iš kur Tavo stalčiuje atsiranda kojinės. Tokiu atveju, kai per sekmadienio pietus, mirtinai įsižeisi, kad šeima jau suplanavo atostogas ir su uošviais važiuosit į Palangą – pasilik tuos priekaištus sau. Juk taip patogu, kai už Tave ką nors padaro kiti, ar jau nebe?

Tik juodos kojinės

Jei nedirbi Seime, ambasadoje ar Prezidentūroje, sunkiai suvokiama, kodėl Tau reikia rinktis tik juodas kojines. Tada ir atostogauti gali visada tik Turkijoje, o automobilį kas dešimtmetį atnaujinti gerai pasiderėjus skelbiu.lt. Užtat pakaks laiko peržiūrėti visus Simpsonų sezonus ir ne po vieną kartą, nes laikas, kurį galima būtų skirti karjeros planavimui, lieka laisvas. Labai asmeniškai nepriimk, bet apie kokius inovatyvius dalykus su Tavim norės kalbėtis viršininkas, kai viskas pasaulyje taip keičiasi, o Tu nematai toliau juodų kojinių?

Apie ką mes čia kalbam apskritai?

Įspūdingiausias kojines vyrams kuria vyrai. 2008 m. Švedijoje Mikaelis Söderlindhas ir Viktoras Tellas įkūrė Happy Socks. Dabar jų kuriamas kojines galima nusipirkti visoje Europoje, o tarp jų partnerių atsiranda vis daugiau garsenybių: nuo kino režisierių, aktorių iki roko grupių. Asmeniškai pažįstu Vlad Simanel, Feetbites, kvepiančių kojinių prekės ženklo įkūrėją, kurio kojines jau turi didžioji dalis Lietuvos influencerių. Neabejoju, kad visiems trims vyrams viskas dar prieš akis. Ir kodėl? Todėl, kad paprastose kojinėse jie pastebėjo ne tik naują išraiškos būdą, bet ir gerą humoro jausmą ir gerą verslo galimybę. 

Nėra gyvenime viskas taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Gyvenimas pilnas kojinių karų.

0 Komentarai

Palikite komentarą

Jūsų el. paštas nebus viešinamas.

Tavo Šaltinis